10 تا از بهترین ابزار های هوش مصنوعی در سال 2024

نویسنده:
بازدید: 635 بازدید
10 تا از بهترین ابزارهای هوش مصنوعی در سال 2024

هوش مصنوعی که قبلاً به‌عنوان نمایش رسانه‌ای بی‌اعتماد یا حتی نامطمئن و شوم تلقی می‌شد، مانند ترمیناتور به این ایدئولوژی کمکی نکرده است. با این حال، تکنولوژی در دسترس‌تر و مفیدتر شده است، زیرا همیشه در زندگی شخصی و حرفه‌ای رایج‌تر شده است.

حتی ممکن است از خود بپرسید که هوش مصنوعی چیست؟ به طور خلاصه، نرم افزار هوش مصنوعی زمانی است که سیستم های کامپیوتری می توانند وظایفی را انجام دهند که معمولاً به هوش انسانی نیاز دارند.

یادگیری و معرفی این برنامه ها در زندگی شما نه تنها می تواند زندگی شما را آسان تر کند، بلکه می تواند به شما کمک کند تا خود و دنیای اطرافتان را بهتر درک کنید.

در دوران مدرن ما همیشه به دنبال راهی برای کار هوشمندانه تر و نه سخت تر هستیم! به همین دلیل است که ما این راهنمای کامل از 10 برنامه برتر هوش مصنوعی را ایجاد کرده ایم که می تواند برای مشاغل، افراد و توسعه دهندگان به طور یکسان مفید باشد.

1. Google Cloud Learning Machine

ماشین یادگیری ابری google برای توسعه دهندگان، دانشمندان داده یا هر کسی که تلاش می کند پروژه های ML خود را به سطح بعدی برساند بسیار مفید است. زنجیره ابزار یکپارچه این برنامه به شما این امکان را می دهد که برنامه های یادگیری ماشینی خود را به سرعت و مقرون به صرفه بسازید و توسعه دهید.

از آنجایی که این برنامه مبتنی بر گوگل است، در حین استقرار برنامه خود به تمام فناوری های پیشرفته هوش مصنوعی گوگل مانند Tensorflow، TPU ها یا ابزارهای TFX دسترسی خواهید داشت. همچنین می‌توانید از پلت‌فرم منبع باز Google، Kubeflow استفاده کنید که به شما امکان می‌دهد خطوط لوله ML قابل حملی را ایجاد کنید که در محل یا از طریق Google cloud با حداقل تغییرات کد تغییر می‌کنند.

با مسئولیت‌پذیری معتبر Google، این یک گزینه عالی برای کسانی است که به تازگی سفر ML خود را آغاز کرده‌اند، و هم برای حرفه‌ای‌های باتجربه .

2.IBM Watson

Watson یک نرم افزار هوش مصنوعی است که توسط IBM طراحی شده است.

این برنامه با مجموعه ای از برنامه ها و ابزارهای از پیش ساخته شده برای ساخت، اجرا و مدیریت هوش مصنوعی شما همراه با مشاهده و ضبط داده های شما برای پیش بینی و شکل دادن به نتایج بالقوه ارائه می شود. معرفی این برنامه به گردش کار شما به شما این امکان را می دهد که بر روی کارهای خلاقانه و با کیفیت بالاتر تمرکز کنید بدون اینکه یکنواختی ورود داده ها از بین برود.

 

IBM Watson به دانشمندان داده کمک کرده است تا هوش مصنوعی را بهتر درک کنند و بیشتر توسعه دهند. بین رابط کاربری آسان Watson Machine Learning و عملیات مدل باز و گسترده، می‌توانید به هوش مصنوعی خود در مقیاس از طریق هر ابری دسترسی داشته باشید. همچنین، از آنجایی که Watson توسط IBM طراحی شده است، به دیگر ویژگی‌های شگفت‌انگیز IBM و ابزارهای منبع باز، مشابه Google Cloud Learning، دسترسی خواهید داشت. 

3. NVIDIA Deep Learning AI Software

NVIDIA با قطعات و برنامه های کامپیوتری امیدوارکننده خود در حال افزایش بوده است، بنابراین یافتن آن در این لیست تعجبی ندارد! NIVIDA Deep Learning ai مجموعه ای از ابزارهای هوش مصنوعی است که به یادگیری ماشین اختصاص داده شده است.

 

این نرم افزار هوش مصنوعی بر واحدهای پردازش گرافیکی تسریع می کند و آن را در هر کجا که نیاز داشته باشید ارائه می دهد. NVIDIA Deep Learning AI همچنین در اکثر نرم افزارهای ابری مانند آمازون یا گوگل در دسترس است تا بتوانید واقعاً از هر کجا به پروژه های خود دسترسی داشته باشید. این برنامه تضمین می کند که تجزیه و تحلیل های پیش بینی را به بهترین وجه مناسب برای پروژه شما توسعه دهد، به این ترتیب که می توانید به طور مداوم کار خود را ارتقا دهید. 

4. Azure Machine Learning Studio

این نرم افزار هوش مصنوعی بسیار کاربرپسند و در عین حال برای حرفه ای ها نیز مفید است. در رابط تعاملی استودیوی یادگیری ماشینی Azure می‌توانید به راحتی با کشیدن و رها کردن مدل‌هایی بسازید که سپس می‌توانید به راحتی از خود برنامه در وب منتشر کنید.

این هوش مصنوعی طیف گسترده ای از تجربیات را برای کمک به دانشمندان داده و توسعه دهندگان در ساخت، آموزش و استقرار مدل های یادگیری ماشینی سریعتر از سایر نرم افزارهای هوش مصنوعی ارائه می دهد. اگرچه این برنامه به سرعت در حال تولید است، اما هنوز برای توسعه دهندگان هر سطحی عالی است! از طراحی بدون کد برای شروع استفاده کنید یا از نوت بوک jupyter داخلی برای برنامه ریزی تجربه خود استفاده کنید.

با Azure می‌توانید با این هوش مصنوعی یادگیری ماشینی برنامه‌هایی را روی ابر طراحی کنید تا راه‌حل‌های برنامه‌نویسی نوآورانه ایجاد کنید.

5. Cortana

کورتانا نسخه دستیار مجازی مایکروسافت است و هم توسط توسعه دهندگان و هم کاربران مبتدی مورد احترام قرار می گیرد. این دستیار شخصی مجهز به هوش مصنوعی در چندین محصول Andriod، Microsoft، Amazon و Xbox موجود است تا کسری از محبوبیت خود را ثابت کند.

کورتانا عملکردهای متعددی از کمک هندزفری گرفته تا پاسخگویی به سوالات و ارائه یادآوری ها را ارائه می دهد. هرچه بیشتر از کورتانا استفاده کنید، برنامه بیشتر در مورد شما “یاد می گیرد” و به مرور زمان با وظایف پیچیده تر سازگار می شود.

در سال 2018، یک مطالعه گزارش داد که کورتانا پرکاربردترین برنامه دستیار مجازی است، اما این زمینه به طور باورنکردنی رقابتی می شود و کورتانا با رقابت فزاینده ای با سایر برنامه های دستیار مانند Databot روبه رو است که محبوبیت پیدا می کند.

6. Decktopus AI

آینده ارائه ها را با Decktopus AI تجربه کنید – نرم افزار ارائه همه کاره با فناوری پیشرفته هوش مصنوعی. Decktopus AI با طرح‌های کلی، محتوای اسلاید، تصاویر، نمادها، آیتم‌های اسلاید و حتی یادداشت‌ها و اسکریپت‌های تولید شده توسط هوش مصنوعی استرس طراحی و قالب‌بندی ارائه را از بین می‌برد.

امکانات:

 • اسلایدهای با تنظیم خودکار
 • طرح کلی ایجاد شده توسط هوش مصنوعی
 • محتوای اسلاید تولید شده توسط هوش مصنوعی
 • تصاویر و نمادهای انتخاب شده توسط هوش مصنوعی
 • آیتم های اسلاید تولید شده توسط هوش مصنوعی
 • مولد یادداشت اسلاید و اسکریپت مبتنی بر هوش مصنوعی
 • ارائه ها و پیشنهادات را ایجاد کنید
 • فرم ها، ویدئوها و وب سایت ها را در اسلایدها جاسازی کنید
 • آنها را به پیوندهای زیستی، قیف های فروش و میکروسایت ها تبدیل کنید
 • اسناد را به عنوان پیوند به اشتراک بگذارید
 • عرشه ها را در وب سایت خود جاسازی کنید
 • صادرات به صورت PDF یا PPT

جزئیات قیمت:

 • 9.99 دلار طرح هوش مصنوعی حرفه ای
 • طرح هوش مصنوعی تجاری 29.99 دلار

7. H2O.AI

H2O.AI رویکرد منحصر به فرد و قابل احترامی برای یادگیری ماشین دارد. هدف آن‌ها این است که هوش مصنوعی و یادگیری ماشینی را برای همه افراد بدون توجه به وضعیت توسعه‌دهنده‌شان قابل دسترس‌تر کنند. نگرش باز و شفاف آنها جامعه ای از سازندگان و سازندگان را ایجاد کرده است.

 

تشویق هر شرکت یا کسب‌وکاری که هوش مصنوعی می‌تواند به نحوی برایشان مفید باشد و اشتباه نمی‌کنند!

بیش از 20000 سازمان به دانشمندان داده خود گزارش می دهند که از پلتفرم های منبع باز و آماده سازمانی H2O.AI در سطح جهان استفاده می کنند. خدمات برنده جوایز آن‌ها تضمین می‌کند که علم داده را برای هر شرکتی فراهم می‌کند که موانع اجتماعی-اقتصادی را برطرف می‌کند که ممکن است در راه مبتدیان باشد. 

8. Salesforce Einstein

Salesforce Einstein یک هوش مصنوعی برای CRM (سیستم مدیریت ارتباط با مشتری) است. انیشتین نرم افزار هوش مصنوعی برای پلتفرم Salesforce است. در پلتفرم Salesforce ساخته شده است و برای فروش، بازاریابی، تجزیه و تحلیل استفاده می شود که پیش بینی ها و توصیه هایی را در مورد فرصت های موجود بر اساس فرآیندها و داده های تجاری ارائه می دهد.

9. TensorFlow

Tensorflow یکی دیگر از پلتفرم‌های یادگیری ماشین منبع باز است که شبکه‌ای از ابزارها، کتابخانه‌ها و منابع ایجاد می‌کند که به دانشمندان داده اجازه می‌دهد هوش مصنوعی را بیشتر توسعه دهند و در عین حال فضای کاملاً کاربردی را برای توسعه‌دهندگان فراهم می‌کند تا به راحتی برنامه‌های ML را بسازند و به کار گیرند. 

 

این نرم افزار از Keras API سطح بالا استفاده می کند که ایجاد با TensorFlow را برای سازندگان مبتدی عالی می کند. Tensorflow سطوح مختلفی از انتزاعات و روش های اجرا را ارائه می دهد و آن را به یک رابط بسیار قابل تنظیم برای هر اندازه پروژه ML که روی آن کار می کنید، ارائه می دهد. 

10. Wipro HOLMES

 Wipro HOLMES یک پلت فرم تحول دیجیتال با قابلیت هوش مصنوعی (AI) و اتوماسیون است. این پل ارتباطی بین سازندگان الگوریتم هوش مصنوعی بنیادی و هوش مصنوعی کاربردی است. این پلتفرم تبدیل دیجیتال با قابلیت اتوماسیون تمام نیازهای شما از ساخت، انتشار، اندازه‌گیری، حاکمیت تا کسب درآمد از راه‌حل‌های هوش مصنوعی ناهمگن را برطرف می‌کند. این چارچوب‌های از پیش تنظیم‌شده AI/ML (مانند تجزیه و تحلیل متن شناختی، تجزیه و تحلیل تصویر شناختی، جستجوی شناختی، Mimictron، موتور گفتگو) را برای مشتریان فراهم می‌کند تا به تنهایی راه‌حل‌های هوشمند بسازند.

11. Youper

این برنامه هوش مصنوعی کمی با بقیه متفاوت است. Youper یک برنامه دستیار سلامت عاطفی با هوش مصنوعی است!

این برنامه از طریق “مکالمات” کوچکی که کاربر دارند، درباره آنها اطلاعات می گیرد. این گفتگوها برنامه را به شخصی سازی مراقبه های هدایت شده برای کاربر هدایت می کند.

 

Youper در واقع از هوش مصنوعی برای شخصی سازی تعدادی از عملکردها و تکنیک ها استفاده می کند. کاربر می تواند خلق و خوی و پیشرفت روزانه خود را از طریق اپلیکیشن ردیابی کند و در عین حال هوش مصنوعی بهتر می تواند آنها را درک کند و پیش بینی کند که کاربر برای رسیدن به هدف خود باید روی چه چیزی کار کند. 

این برنامه دستیار سلامت عاطفی هوش مصنوعی هم در اندروید و هم در iOS در دسترس است، بررسی های بالایی در مورد هر دو دارد که باعث شد در لیست 15 بهترین برنامه سلامت روان Medium قرار بگیرد.  

12. Human Generator

Human Generator ابزاری نوآورانه است که برای ایجاد آواتارهای واقعی و متنوع انسانی طراحی شده است. ایده آل برای طراحان، بازاریابان و خلاقان، راه آسانی برای تولید تصاویر انسانی سفارشی برای پروژه های مختلف ارائه می دهد. این ابزار چه برای یک ارائه، یک مدل طراحی یا محتوای رسانه های اجتماعی باشد، این ابزار یک راه حل سریع و کارآمد ارائه می دهد.

امکانات:

 • آواتارهای قابل تنظیم: ویژگی های صورت، مدل مو، لباس و ژست را برای برآوردن نیازهای خاص خود تنظیم کنید.
 • واقع گرایی مبتنی بر هوش مصنوعی: از فناوری هوش مصنوعی پیشرفته برای اطمینان از واقعی بودن و طبیعی بودن آواتارها استفاده می کند.
 • گزینه های متنوع: طیف گسترده ای از تنوع را از نظر قومیت، سن و سبک برای آواتارها ارائه می دهد.
 • آسان برای استفاده: رابط کاربر پسند، آن را برای هر دو حرفه ای و مبتدی قابل دسترسی است.

جزئیات قیمت: گزینه رایگان و پولی از 20 دلار در ماه شروع می شود

بهترین ابزار هوش مصنوعی برای شما

هوش مصنوعی  قادر است  نیروی کار را آنگونه که ما می شناسیم متحول کند. این می تواند برای بسیاری از ما ترسناک باشد، اما برای کسانی که با هوش مصنوعی آشنا هستند، می دانیم که کارایی آن چقدر است. نرم‌افزار هوش مصنوعی می‌تواند داده‌ها را در هر جنبه‌ای، چه خرده‌فروشی، مهمان‌نوازی، تحقیقات داده‌ها یا موارد دیگر، مشاهده کرده و به راه‌حل‌های دقیق و پیش‌بینی‌کننده تبدیل کند!

رباتیک کردن کارهای تجاری یکنواخت همچنین به شما و تیمتان این امکان را می‌دهد که زمان و نیروی مغزی بیشتری را به کارهای خلاقانه و با کیفیت‌تر اختصاص دهید و بخش‌ها و پایان‌های خسته‌کننده را به هوش مصنوعی بسپارید.

 

همانطور که به کار با یک برنامه هوش مصنوعی ادامه می دهید، اطلاعات بیشتری در مورد شما، کار و اهداف شما می آموزد. این به نرم‌افزار اجازه می‌دهد تا خود را به‌روزرسانی کند تا با کسب‌وکار و گردش کار شما سازگاری بیشتری داشته باشد و در زمان و انرژی شما صرفه‌جویی کند تا مجبور نباشید برنامه‌هایتان را خودتان به‌روزرسانی کنید. 

به یاد داشته باشید، با این حال، نرم افزار هوش مصنوعی فقط برای حرفه ای ها نیست. کاربران روزمره بسته به آنچه که به دنبال آن هستند، می توانند از پلتفرم های مبتنی بر هوش مصنوعی بهره مند شوند. این که آیا به دنبال یادگیری زبان دیگری هستید یا به دنبال بهبود سلامت روان خود هستید، اپلیکیشن‌های هوش مصنوعی می‌توانند با یادگیری در مورد شما به‌عنوان یک فرد و تطبیق رویکرد آن‌ها با نیازهای شما، به شما کمک کنند تا این کار را به طور مؤثرتری انجام دهید. 

اگر این اطلاعات را مفید یافتید، لطفاً بقیه صفحه ما را برای مواد تست نرم افزار، بینش و مشاوره بیشتر بررسی کنید!