22 صفحه رایج و ضروری که هر وب سایتی باید داشته باشد!

نویسنده:
بازدید: 1137 بازدید
22 صفحه رایج و ضروری که هر وب سایتی باید داشته باشد

ساخت یک وب سایت یک بخش ضروری برای ایجاد یک کسب و کار یا شغل موفق است. اکثر مردم وب سایت خود را به ترکیبی از 4 صفحه اصلی شامل صفحه اصلی، درباره ما، تماس با ما و محصولات/خدمات محدود می کنند. با این حال، یک وب سایت بسیار بیشتر از این است. این راهی است که شما می توانید با پایگاه مشتریان خود ارتباط برقرار کنید و با آنها ارتباط برقرار کنید. بنابراین، شما باید همه چیز را به سیستماتیک ترین شکل ممکن بچینید. در این راهنما، 22  صفحه ضروری که هر وب سایت باید داشته باشد را برای شما توضیح می دهم. بیایید حفاری کنیم!

۱۷ روش برای افزایش سرعت وب سایتهای وردپرس

چه صفحاتی باید در وب سایت خود داشته باشیم؟

چه صفحاتی باید در وب سایت خود داشته باشیم؟

یک وب سایت حاوی اطلاعات کافی در مورد حرفه یا کسب و کار شما است. با این حال، شما نمی توانید این اطلاعات را فقط در آیتم خود رها کنید. بنابراین، شما آن اطلاعات را با استفاده از صفحات دسته بندی می کنید. هر صفحه حاوی اطلاعات مربوطه خواهد بود. به این ترتیب، بازدیدکنندگان یا مخاطبان شما می‌دانند که از کجا می‌توانند اطلاعات مورد نظر خود را پیدا کنند. به عنوان مثال، اگر آنها بخواهند به دنبال نظرات سایر مشتریان شما بگردند، می توانند به سادگی به صفحه “توصیه ها / نظرات” بروید.

طراحی وب سایت اقساطی حرفه ای تحویل فوری به صورت قسطی

برخی از آنها باید صفحاتی برای هر وب سایت داشته باشند

در زیر لیستی از برخی از صفحات ضروری که هر وب سایت باید داشته باشد آورده شده است. برای کسب اطلاعات بیشتر بخوانید –

باید صفحاتی برای وب سایت های عمومی داشته باشد

در زیر لیستی از صفحاتی است که در هر وب سایت، صرف نظر از نوع و اندازه کسب و کار، مشاهده خواهید کرد.

صفحه نخست

صفحه اصلی صفحه اصلی وب سایت شما است که باید در یک نگاه اطلاعاتی در مورد سایت و کسب و کار شما ارائه دهد. باید مختصر اما آموزنده برای بازدیدکنندگان در مورد آنچه که از وب سایت شما و همچنین کسب و کار شما انتظار دارند باشد. به عنوان مثال، اگر یک سایت تجارت الکترونیک دارید، می توانید یک نوار لغزنده در صفحه اصلی خود با محصولات پرفروش خود قرار دهید.

خدمات سئو

درباره ما

درباره ما صفحه بسیار مهمی است، زیرا به شما کمک می کند تا با مشتریان خود ارتباط برقرار کنید. این صفحه ای است که در آن داستان خود را در مورد اینکه چه کسی هستید، چه کاری انجام می دهید و چرا انجام می دهید می گویید. با گفتن اینکه چرا باید به شما و محصولاتتان اعتماد کنند، می‌تواند به شما در ایجاد پایگاه مشتری کمک کند. بسیاری از شرکت ها این کار را با درج ماموریت، چشم انداز یا هدف خود در صفحه درباره ما انجام می دهند. علاوه بر این، می توانید جزئیات کارکنان خود را نیز درج کنید. منعطف کردن کارکنان متخصص خود قدردانی بسیار خوبی از کارمندان شماست و در عین حال اطمینان می دهید که بازدیدکنندگان/مشتریان شما با کارشناسان در اینجا سروکار دارند. جدای از آن، اطلاعات دیگری که می‌توانید شامل لوگو، مسیرهای دفترتان (نقشه گوگل)، ACN یا ABN و غیره باشد.

با ما تماس بگیرید

همانطور که از نام آن پیداست، صفحه تماس با ما اطلاعاتی را نمایش می دهد تا بازدیدکنندگان/مشتریان شما با شما تماس بگیرند. اطمینان حاصل کنید که آن اطلاعات را در مکان های بیشتری قرار داده اید. علاوه بر این، قرار دادن یک صفحه جداگانه برای این اطلاعات، دسترسی مشتریان/بازدیدکنندگان شما را آسان‌تر می‌کند. شما باید اطلاعات زیر را وارد کنید –

  • نام کسب و کار
  • شماره تلفن
  • آدرس ایمیل
  • آدرس حقیقی
  • آدرس وب سایت/URL
  • لینک های پروفایل شبکه های اجتماعی

تنها در 3 مرحله یک فرم تماس کاربردی ایجاد کنید. علاوه بر این، تعداد زیادی پلاگین WordPress Contact Us موجود است.

سیاست حفظ حریم خصوصی

همه ما می دانیم که اینترنت مکان امنی نیست. با این حال، باید بازدیدکنندگان و مشتریان خود را متقاعد کنید که سایت شما مکانی امن در اینترنت است. به آنها بگویید چگونه به حریم خصوصی آنها احترام می گذارید و چه نوع داده های کاربری را برای چه هدفی جمع آوری می کنید. وقتی صحبت از سایت‌های خرید آنلاین می‌شود که داده‌های حساس مانند اطلاعات شخصی کاربر، الگوهای خرید، جزئیات حساب بانکی و غیره را جمع‌آوری می‌کنند، مهم است که اطمینان حاصل کنید که داده‌های آنها نزد شما امن است. صفحه سیاست حفظ حریم خصوصی شفاف یک عنصر مهم در ایجاد اعتماد است.

شرایط استفاده

برای اینکه مشتریان خود هنگام وارد کردن اطلاعات حساس خود یا انجام معاملات در سایت خود احساس راحتی بیشتری داشته باشند، باید صفحه شرایط استفاده را به آنها ارائه دهید. کل آنها را توضیح خواهد داد

محصولات یا خدمات

تمام هدف داشتن یک وب سایت این است که بتوانید محصولات یا خدماتی را که ارائه می کنید به نمایش بگذارید. بهترین راه برای اطلاع مشتریان از محصولات و خدمات شما، داشتن صفحه اختصاصی محصولات یا خدمات است. اطمینان حاصل کنید که اطلاعات محصولات و خدمات را به طور مختصر و در عین حال دقیق ارائه می دهید. بازدیدکنندگان شما از وب سایت شما بازدید می کنند زیرا می خواهند در مورد محصولات و خدماتی که ارائه می دهید بدانند.

صفحه سوالات متداول (سؤالات متداول).

هنگامی که شما محصولات یا خدماتی را ارائه می دهید، باید به مشتریان خود در ارسال فروش کمک کنید. با این حال، برخی از پرس و جوها ممکن است بیش از حد اضافی باشند. شما نمی خواهید وقت خود را روی پرس و جوهای اضافی تلف کنید. بنابراین، یک صفحه سؤالات متداول (FAQs) قرار دهید. این می تواند به مشتریان شما در مورد سؤالات رایج در مورد شما، محصولات/خدمات، خط مشی ها و موارد دیگر کمک کند. نه تنها زمان مورد نیاز برای پاسخ دادن به سوالات از طریق ایمیل یا تلفن را کاهش می دهد، بلکه موانع فروش را نیز برطرف می کند.

3 نکته اساسی برای ساخت وب سایت های سازگار با موبایل

صفحه توصیفات یا نظرات

توصیفات یک راه عالی برای به رخ کشیدن تجربه موفق گذشته مشتریان شما است. لفظ باعث ایجاد اعتماد و اطمینان می شود. علاوه بر این، می‌توانید با مشتریان خود تماس بگیرید تا درباره تجارب آن‌ها با محصولات/خدمات شما نظر بدهند.

صفحه وبلاگ

وبلاگ یکی از جنبه های مهم یک وب سایت کارآمد است. باید آموزنده و مرتبط با پایگاه مشتریان شما باشد. علاوه بر این، ماهیت پویا یک وبلاگ شما را ملزم می کند که آن را به طور منظم به روز کنید. وبلاگ ها خیلی بیشتر از محتوا یا اطلاعات هستند. این شامل پست‌های مرتبط، نوار جستجو، دکمه اشتراک‌گذاری رسانه‌های اجتماعی، فرم اشتراک، ویژگی نظر و موارد دیگر است. یک وبلاگ می تواند در راه های زیر به شما کمک کند –

  • ارائه محتوای مرتبط و آموزنده به مشتریان شما. محتوای متقاعد کننده می تواند به بازدیدکنندگان شما کمک کند تا متوجه شوند که خدمات/محصولات شما چگونه می تواند زندگی آنها را آسان تر کند.
  • از رقابت خود جلوتر باشید. وبلاگ نویسی که به درستی انجام شود می تواند به شما کمک کند رتبه بهتری در موتورهای جستجو کسب کنید.
  • بهترین راه برای دستیابی به پایگاه مشتریان خود و ابزار کم هزینه رسانه و روابط عمومی است.

صفحه سفارشی 404 (صفحه یافت نشد)

این امکان وجود دارد که شما بازدیدکنندگان/مشتریان روی پیوندهای منقضی شده یا پیوندهایی که فقط برای اعضا قابل دسترسی است کلیک کنند. در این صورت، باید یک صفحه خطای 404 سفارشی با هدر/پانویس روی آن ایجاد کنید. به این ترتیب، آنها می توانند به جای اینکه مجبور شوند وب سایت شما را به کلی کنار بگذارند، به صفحه اصلی یا سایر صفحه های مرتبط شما حرکت کنند.

ورود به سیستم (اگر گزینه پروفایل کاربری را ارائه می دهید)

اگر از کاربران خود می خواهید که یک حساب کاربری در سایت خود ایجاد کنند تا به آنها اجازه تماس خاص را بدهد، باید یک صفحه ورود به آنها را پیشنهاد دهید. یک صفحه ورود دارای دو قسمت است: نام کاربری و رمز عبور به همراه یک گزینه ثبت نام برای کاربران غیر ثبت نام شده.

صفحات رایج و ضروری اگر محصول یا خدماتی دارید

صفحه پشتیبانی

ممکن است اتفاقاتی رخ دهد که کاربران شما ممکن است احساس کنند گیر کرده و به کمک شما نیاز دارند. در این صورت، یک صفحه پشتیبانی به آنها پیشنهاد دهید.

چگونه کار می کند

اگر کسب‌وکاری را با یک مدل کسب‌وکار منحصربه‌فرد اداره می‌کنید، ممکن است بخواهید به بازدیدکنندگان/مشتریان خود درباره نحوه عملکرد آن توضیح دهید. بنابراین، یک صفحه “چگونه کار می کند” با مراحل جالب یا اینفوگرافیک که مراحل مهم درگیر در روند کسب و کار شما را توضیح می دهد، اضافه کنید. مهم است که تا حد امکان برای مشتریان خود شفاف باشید. اکثر بازدیدکنندگان شما هرگز به سراغ شما نمی آیند زیرا فکر می کنند کسب و کار شما ناقص است. بنابراین، یک صفحه “چگونه کار می کند” را بگنجانید و در مورد عملکرد کسب و کار خود پیشاپیش باشید.

مستندات

بسته به نوع محصول یا خدمات شما، ممکن است مجبور باشید یک صفحه مستندات اضافه کنید. برای مثال، اگر نرم‌افزاری را می‌فروشید، صفحه مستندات شما می‌تواند شامل کد، نسخه‌ها، ویژگی‌ها و موارد دیگر باشد.

ChangeLog

صفحه ChangeLog معمولاً شامل اطلاعات مربوط به تغییرات جدید، ویژگی‌ها، رفع اشکال و موارد دیگر است.

نسخه ی نمایشی یا نمای کلی

اگر محصول یا خدماتی را می فروشید، بازدیدکنندگان شما ممکن است به دنبال چیزی فراتر از وعده ها و تعاریف باشند. در این صورت، می توانید یک نسخه نمایشی یا نمای کلی به آنها ارائه دهید. به عنوان مثال، اگر یک آنتی ویروس می فروشید، ممکن است بخواهید به آنها بگویید که چگونه با یک نسخه نمایشی یا نمای کلی کار می کند.

انجمن یا پرسش و پاسخ

دلیل محبوبیت reddit و Quora این است که به کاربران امکان می دهد دانش و نظرات خود را با سایر افراد همفکر به اشتراک بگذارند. زمانی که شما مشتریان/بازدیدکنندگان می توانید سوالات، مشکلات، تردیدها، تجربیات و موارد دیگر را به اشتراک بگذارید، می توانید یک انجمن کوچک یا پرسش و پاسخ برای جامعه خود داشته باشید. در اینجا لیست افزونه های انجمن وجود دارد.

دانلود یا ثبت نام کنید

اگر محصولات یا خدمات دیجیتالی را می‌فروشید که می‌توانید پس از دانلود یا فقط برای اعضا از آنها استفاده کنید، باید یک صفحه ثبت نام یا دانلود داشته باشید. ممکن است بازدیدکنندگانی داشته باشید که بدون نیاز به مرور کل وب سایت شما می دانند چه می خواهند. بنابراین، یک صفحه دانلود یا ثبت نام اختصاصی به آنها بدهید تا مجبور نباشند وقت خود را برای جستجوی لینک ثبت نام/دانلود تلف کنند.

صفحه جستجو

گاهی اوقات، شما بازدیدکنندگان ممکن است چیزی در ذهن داشته باشید که بخواهند در سایت شما جستجو کنند. شما نمی خواهید که آنها کل وب سایت شما را فقط برای یافتن آن چیزی که به دنبال آن هستند، مرور کنند. این خیلی زحمت های غیر ضروری است و ممکن است در نهایت سایت شما را به کلی رها کنند. بنابراین، یک ویژگی جستجو را در سایت خود ادغام کنید.

صفحات فرود بیشتر مطابق با کلمات کلیدی جستجوی شما

راه اندازی خدمات و محصولات جدید بخشی از گسترش کسب و کار شما است. ایجاد صفحه فرود به طور خاص برای خدمات/محصولات جدید یا مشهور، راهی عالی برای تبلیغ آنهاست. شما می توانید یک کمپین تبلیغاتی برای تبلیغ خدمات/محصولات خود در رسانه های اجتماعی یا وب سایت های دیگر اجرا کنید. یک صفحه فرود به کمپین تبلیغاتی شما پیوند داده شده است. اساساً، وقتی هر کسی روی تبلیغ شما کلیک می‌کند، به صفحه فرود مرتبط هدایت می‌شود.

اگر یک فریلنسر هستید صفحات رایج و ضروری

فریلنسرها بیشتر خدمات ارائه می دهند تا محصولات. بنابراین، برخی از صفحات وجود دارد که ممکن است آنها را در یک وب سایت عمومی نبینید، اما اگر یک فریلنسر هستید، صفحاتی هستند که باید حتماً داشته باشید.

خدمات من

صفحه خدمات من با صفحه «خدمات/محصولات» فوق الذکر متفاوت است. این صفحه بیشتر از دیدگاه یک فرد است زیرا اکنون در مورد صفحات ضروری برای یک فریلنسر صحبت می کنیم. اکثر بازدیدکنندگان شما از خدمات عمومی مورد انتظار از یک متخصص در زمینه شما آگاه خواهند بود. با این حال، از این فرصت برای نشان دادن کارهایی که انجام می‌دهید متفاوت از دیگران و در عین حال ارزش افزوده به خدمات خود استفاده خواهید کرد.

نمونه کارها یا گالری

این برای طراحان، هنرمندان، عکاسان، توسعه دهندگان وب سایت و غیره بسیار مهم است. یک نمونه کار یا یک صفحه گالری پروژه های قبلی شما را به نمایش می گذارد. . این می تواند به بازدیدکنندگان شما کمک کند تا درکی از تخصص و تجربه شما به دست آورند. علاوه بر این، تعداد زیادی نرم افزار طراحی گرافیک برای ایجاد یک نمونه کار یا گالری جالب وجود دارد.

یک نقل قول دریافت کنید

این یک جنبه مهم از وب سایت شما است، به خصوص زمانی که شما خدماتی را به جای محصولات ارائه می دهید. قیمت خدمات بسته به بازه زمانی، نیازمندی‌ها، منابع و غیره می‌تواند متفاوت باشد. بنابراین، صفحه یا ویجت «دریافت یک قیمت» را در سایت خود اضافه کنید تا به بازدیدکنندگان اجازه دهید نیازها/انتظارات خود را وارد کرده و تخمین قیمت ارائه دهند.

نتیجه

در اینجا 22 صفحه شما هستند که باید در وب سایت خود داشته باشید. هنگام ایجاد یک وب سایت، مردم به داشتن 4-5 صفحه مانند صفحه اصلی، درباره ما، تماس با ما، گالری و غیره فکر می کنند. با این حال، یک وب سایت بسیار بیشتر از این است. کل ایده پشت داشتن یک وب سایت ارائه اطلاعات در مورد حرفه یا تجارت شما است. بنابراین، بسته به نوع حرفه یا تجارت، صفحات اضافی زیادی وجود دارد. مطمئن شوید که صفحاتی متناسب با حرفه/کسب و کار خود ایجاد می کنید. امیدوارم این مقاله به شما در درک صفحات ضروری که هر وب سایتی باید داشته باشد کمک کرده باشد. لطفاً در زیر نظر دهید تا ما را از ابهامات یا نظرات خود مطلع کنید.