آسانترین ، سریعترین و با کیفیت ترین تبدیل پسوند AVIF به PNG و JPG

نویسنده:
بازدید: 159 بازدید
آسانترین ، سریعترین و با کیفیت ترین تبدیل پسوند AVIF به PNG و JPG

تبدیل پسوند avif به jpg و png | پسوند “.avif” به فرمت فایل AVIF (فرمت فایل تصویری AV1) اشاره دارد. AVIF یک فرمت فایل تصویری مدرن بر اساس کدک ویدیویی AV1 است که توسط اتحاد برای رسانه های باز (AOMedia) توسعه یافته است. قابلیت فشرده‌سازی پیشرفته‌ای را ارائه می‌کند که معمولاً اندازه فایل‌های کوچک‌تری را در مقایسه با سایر فرمت‌های تصویر مانند JPEG یا PNG ارائه می‌کند و در عین حال کیفیت تصویر بالا را حفظ می‌کند. AVIF به گونه ای طراحی شده است که برای ذخیره تصاویر با کیفیت بالا، به ویژه برای استفاده از وب، کارآمد باشد، جایی که کاهش اندازه فایل می تواند منجر به زمان بارگذاری سریع تر و بهبود تجربه کاربر شود.

تبدیل پسوند avif به jpg و png

آموزش تبدیل فایل به فرمت های مورد نیاز

فایلهایی با پسوند avif در نرم افزارهای ویندوز بدون پیش نیاز قابل اجرا نیستن که برای به نمایش درآمدن باید این فایل ها تبدیل به فرمت PNG یا JPG تبدیل شوند.

برای تبدیل این نوع پسوند و سریعترین و راحتترین روش را به شما آموزش میدهیم که فایل با کیفیتی دریافت کنید و در تمامی مواردی که لازم دارید از فایل مورد نظر استفاده کنید.

بیشتر بخوانید: آموزش تبدیل پسوند EPS یا Ai به PSD

مراحل تبدیل فایل AVIF

مرحله اول

ابتدا وب سایت photopea.com را باز میکنیم.

تبدیل پسوند avif به jpg و png

مرحله دوم

فایل مورد نظر خود را به Photopea.com انتقال میدیم.

تبدیل پسوند avif به jpg و png

مرحه سوم

از منو روی File کلیک کرده و روی Export as کلیک میکنیم، فرمتهای قابل تبدیل بعد از کلیک روی زبانه Export as مشاهده میشود که میتوانید با توجه به نیاز خود فرمت مورد نیاز خود را انتخاب نمائید. مانند تصویر زیر

 تبدیل پسوند avif به jpg و png

مرحله آخر

و در نهایت روی save کلیک کنید و فایل مورد نظر را با پسوندی که انتخاب کردید میتوانید در تمام نرم افزار های ویندوز خود استفاده کنید.

امیدوارم با این آموزش تونسته باشید فایل های خود را تبدیل کنید در صورتی که توانایی انجام ندارید به تیم پشتیبانی از طریق واتساپ یا تلگرام در ارتباط باشید.