دلایل کندی سرعت وردپرس

نویسنده:
بازدید: 4831 بازدید
دلایل کندی سرعت وردپرس

بررسی سرعت وردپرس

دلایل کندی سرعت وب سایت های وردپرس | درک اینکه چرا وردپرس کند است می تواند یک چالش باشد. سایت وردپرس شامل بخش های زیادی از وب سرور و تنظیمات مربوطه گرفته تا تم ها و افزونه های مختلف است. این ممکن است به دلیل محتوای پیشرفته مانند تصاویر، ویدیوها و عناصر جاسازی شده نیز باشد.

اما چگونه می توان فهمید که چه چیزی باعث این مشکل شده است؟ دشوار است فوراً بگوییم مشکل چیست چندین احتمال وجود دارد و ما در این پست به آنها خواهیم پرداخت.

و ما برای درک اینکه چرا سایت وردپرس شما کند است متوقف نخواهیم شد. همچنین راه های زیادی برای افزایش سرعت سایت وردپرس کند خواهید آموخت.

چرا وردپرس کند است؟

برخی از توسعه دهندگان وردپرس را به دلیل کندی آن کاملاً رد می کنند. اگرچه ممکن است قبلاً چنین بوده باشد، اما مدتی است که واقعیت ندارد. امروزه بسیاری از برندهای بزرگ از وردپرس برای میزبانی سایت خود استفاده می کنند.

با این حال، عوامل زیادی می توانند بر عملکرد سایت وردپرس شما تأثیر بگذارند. برخی از رایج ترین آنها عبارتند از:

 • ارائه دهنده میزبانی وب شما
 • بهینه سازی سرور (نسخه PHP، کش، فشرده سازی و غیره)
 • قالب های کند وردپرس
 • پلاگین های آهسته وردپرس
 • محتوای بهینه نشده (بیشتر تصاویر)
 • درخواست های HTTP خارجی بسیار زیاد است
 • از منبع خاصی برای ارائه محتوا (CDN، میزبانی ویدیو و غیره) استفاده نکنید.

علاوه بر بهینه سازی مناسب سرور توسط ارائه دهنده میزبانی وب شما، بهینه سازی های زیادی وجود دارد که می توانید برای اطمینان از سرعت عالی سایت خود از آنها مراقبت کنید. بعداً در این پست درباره آنها بحث خواهیم کرد، اما ابتدا بیایید بفهمیم چه چیزی باعث کندی سایت شما می شود.

4 تست برای تعیین اینکه آیا سایت وردپرس شما کند است یا خیر

 • مرحله 1: تست های سرعت بارگذاری صفحه را انجام دهید.
 • مرحله 2: بارگذاری وب سایت خود را آزمایش کنید.
 • مرحله 3: تم یا افزونه های وردپرس خود را ببینید.
 • مرحله 4: از ابزار Application Performance Monitor (APM) استفاده کنید.

آزمایش وب سایت شما یک راه عالی برای تعیین اینکه چه چیزی باعث کاهش سرعت سایت شما می شود ارائه دهنده میزبانی وب شما، خود وب سایت یا هر دو است؟ بیایید نگاهی به برخی از تست های وب سایت هایی که می توانید اجرا کنید بیاندازیم.

تست های سرعت بارگذاری صفحه را انجام دهید.

سرعت بارگذاری سایت شما چقدر است؟ هر صفحه وب که بارگذاری آن بیش از دو ثانیه طول می کشد، برای تجربه کاربری خوب نیست. در حالت ایده آل، شما باید زمان شارژ کمتر از 1 ثانیه را هدف قرار دهید همه چیز بین آنها خوب است، اما همیشه باید به دنبال بهینه سازی بیشتر باشید.

ابزارهای تست سرعت

ابزارهای مختلفی برای تست سرعت وب سایت وجود دارد که می توانید برای این منظور از آنها استفاده کنید GTmetrix، Pingdom Tools، GoogleSpeed Insights و WebPageTest گزینه های خوبی هستند. برای نشان دادن این مرحله از GTmetrix و Pingdom Tools استفاده خواهم کرد.

GTmetrix

ابتدا، اجازه دهید GTmetrix را اجرا کرده و یک صفحه وب را آزمایش کنیم. برای بهترین نتایج، مکان سروری را انتخاب کنید که به شما (یا بازدیدکنندگان سایت شما) نزدیکتر است (نکته: برای گزینه های بیشتر مکان سرور برای یک حساب GTmetrix رایگان ثبت نام کنید).

در اینجا ما صفحه اصلی سایت وردپرس را آزمایش می کنیم، زیرا اکثر کاربران از آن بازدید می کنند. همچنین، صفحه اصلی حاوی محتوای زیادی است، بنابراین برای آزمایش عالی است.

پس از انجام تست، گزارش عملکرد GTmetrix را به صورت زیر مشاهده خواهید کرد.

GTmetrix یک صفحه وب را بر اساس معیارهای زیادی ارزیابی می کند. همچنین یک جدول زمانی بصری برای نحوه بارگیری صفحه در طول آزمایش ارائه می دهد. برای فهمیدن جزئیات، باید پایین بروید.

بخش Summary

در بخش Summary تمام مسائل مهمی که بر بالاترین عملکرد سایت شما تأثیر می گذارند فهرست می شود. در این حالت بزرگترین مشکل زمان پاسخگویی به سرور است. هر از گاهی سعی می کنید برنامه میزبانی خود را مجددا تنظیم کنید یا به هاست بهتری مهاجرت کنید. با این حال، قبل از رسیدن به این نتیجه گیری سریع، بهتر است همه مسائل دیگر را در نظر بگیرید و به این موضوع بازگردید.

مشکل اصلی در اینجا “پیش باز کردن DOM برای دشوار کردن آن” است یک مشکل رایج هنگام استفاده از سازنده صفحه. موضوع دیگری “جلوگیری از تغییرات عمده عبارت” ممکن است مربوط به سازندگان صفحات یا موضوعات باشد.

طراحی وب سایت اقساطی

«اجتناب از بارهای کاری سنگین شبکه» به دارایی های پر بار، مانند اسکریپت های جاسازی شده و فایل های CSS اشاره دارد. به طور خلاصه در یک صفحه به جزئیات تقسیم کنید. در اینجا می توانید میزان بزرگی صفحه و تعداد زیرنویس های صفحه را مشاهده کنید.

عدم استفاده از CDN نقش مهم دیگری در کاهش سرعت سایت وردپرس شما دارد. ما در مقاله چرا باید از CDN وردپرس استفاده کنید به طور مفصل به این موضوع پاسخ دادیم.

شکستن بخش عملکرد بالا به شما معیارهای محاسبه شده توسط مرورگر و عملکرد Lighthouse بیشتری می دهد.

همانطور که می بینید، این صفحه وب آزمایشی هیچ چیز خوبی برای او ندارد. رفتن به کاربرگ ها و آبشار گزارش ها به شما ایده بیشتری می دهد.

Pingdom Tools

بعدی Pingdom Tools است، یکی دیگر از ابزارهای محبوب تست سرعت. در اینجا دوباره صفحه اصلی همان سایت را تست می کنیم.

Pingdom Tools از الگوریتم خود برای آزمایش صفحه وب استفاده می کند. نتایج این سایت نیز در اینجا عالی به نظر نمی رسد.

پیمایش بیشتر به پایین به شما نشان می دهد که چگونه عملکرد سایت خود را بهبود ببخشید. با بسط دادن هر توصیه، جزئیات بیشتری در مورد اینکه کجا و چگونه می توانید پیشرفت کنید به شما می دهد.

از آنجایی که هر ابزار تست سرعت معیارهای عملکرد خاص خود را دارد، نمی‌توانید مستقیماً نتایج یک تست سرعت را با دیگری مقایسه کنید. بنابراین، هر آنچه را که انتخاب می کنید، بهتر است به یکی از آنها پایبند باشید.

در نهایت، باید تفاوت بین عملکرد درک شده سایت و عملکرد واقعی را در نظر بگیرید. برای اطلاعات بیشتر، مقاله عمیق ما را در مورد انجام تست سرعت در یک وب سایت بخوانید.

بارگذاری وب سایت خود را آزمایش کنید.

آزمایش وب سایت شما اطلاعات جدیدی در مورد سرعت آن در دنیای واقعی نشان می دهد. ما از k6 برای این کار استفاده خواهیم کرد، یک ابزار تست بار منبع باز رایگان که می تواند به صورت محلی روی سیستم شما اجرا شود.

ابزار تست سرعت K6 FOSS.

استفاده از نسخه رایگان k6 به دانش خط فرمان نیاز دارد، اما زمانی که آن را اجرا می کنید بسیار قدرتمند است. توجه: همچنین می‌توانید از راهکار ابری ممتاز k6 یا یک ابزار ساده‌تر آزمایش بار مبتنی بر ابر، مانند Loader.io استفاده کنید.

با برنامه افزودنی خارق العاده k6 Reporter می توانید تست بارگذاری را اجرا کنید و نتایج دقیق HTML را دریافت کنید:

نتایج فوق مربوط به همان سایتی است که در مدت 10 دقیقه با حداکثر 50 کاربر مجازی بارگذاری شده است. داشبورد شامل سایر آمارهای مفید است:

توجه داشته باشید که اکثر درخواست ها با شکست مواجه شدند و این نشان می دهد که سرور نمی تواند آنها را پردازش کند.

همچنین می‌توانید آستانه‌ها و بررسی‌ها را در اسکریپت‌های k6 تنظیم کنید (به عنوان مثال، صفحه در کمتر از 1.5 ثانیه بارگیری می‌شود، کاربرانی که ممکن است وارد شوند یا نشوند و غیره). این معیارها در داشبورد نیز به خوبی نشان داده شده است.

تصویر زیر نتایج یک تست بارگذاری سایت دیگر را نشان می دهد که با استفاده از شرایط مناسب، تصویر واضح تری به شما ارائه می دهد.

داشتن 28 برنامه موفق ممکن است بد به نظر برسد، اما با توجه به تعداد کل برنامه های موجود در داخل. 0.25٪ از تمام درخواست های انجام شده از دستگاه محلی من. ما علاقه ای به انجام یک کار خوب، انجام یک کار بزرگ و انجام یک کار بزرگ نداریم.

تم یا افزونه های وردپرس خود را ببینید.

آزمایش تم ها و افزونه ها در سایت وردپرس شما باید گام بعدی در تشخیص مشکلات جدی عملکرد باشد. تنوع زیادی در اینجا وجود دارد اغلب متوجه می شوید که برخی از تم ها و افزونه ها بهتر از بقیه بهینه شده اند.

قبلا در بخش تست سرعت، در مورد شناسایی موضوعات یا افزونه های مشکل دار در گزارش ها بحث کردیم. اما راه مستقیم دیگری برای انجام آن وجود دارد – هر بار یک تم یا افزونه را غیرفعال کنید و ببینید سایت چگونه کار می کند (برای تست سرعت، تست بارگذاری یا هر دو).

اگر مشکل عملکرد ادامه داشت، تم یا افزونه دیگری را غیرفعال کنید و دوباره تست ها را اجرا کنید. این کار را تا زمانی که مقصران را پیدا کنید ادامه دهید.

طراحی وب سایت شرایطی

با این حال، این رویکرد برای سایت های تولید ممنوع است. داشتن یک سایت استیجینگ واقعا به اینجا کمک می کند. می توانید از آن برای آزمایش تکرارهای مختلف سایت تولید خود با افزودن، اصلاح یا حذف ویژگی های خاص استفاده کنید.

اکثر ارائه دهندگان میزبانی وب، به ویژه برنامه های هاست اشتراکی ارزان قیمت، این ویژگی را به طور پیش فرض ارائه نمی دهند. بنابراین، شما باید به صورت دستی سایت را برای ماندن یا استفاده از افزونه وردپرس استیجینگ راه اندازی کنید.

اگر سایت شما در Kinsta میزبانی می شود، خوش شانس هستید، زیرا هر نصب وردپرس Kinsta با محیط ایجاد خود همراه است. تنها کاری که باید انجام دهید این است که به داشبورد MyKinsta خود بروید، سایت خود را انتخاب کنید و محیط آن را از Live به Staging تغییر دهید.

این سایت نقطه عطف تقریباً یک کپی دقیق از سایت تولیدی شماست، تا تنظیمات سرور و سرور. شما می توانید از آن برای ساخت و آزمایش وب سایت خود بدون تأثیر بر نسخه زنده استفاده کنید.

از ابزار Application Performance Monitor (APM) استفاده کنید.

ابزار APM با ابزارهای تست سرعت و بار می تواند قابلیت های تشخیصی وب سایت شما را بهبود بخشد.

به جای راه‌اندازی یک سایت حرفه‌ای و حدس زدن اینکه کدام افزونه‌ها یا تم‌ها را یکی یکی غیرفعال کنید، یک ابزار APM خوب می‌تواند به شما کمک کند منبع عملکرد را شناسایی کنید بدون اینکه چیزی در سایت خود تغییر دهید. این تراکنش های کند، پرس و جوهای پایگاه داده، پرس و جوهای خارجی، قلاب های وردپرس، افزونه ها و موارد دیگر را ردیابی و تجزیه و تحلیل می کند.

ابزارهای APM معمولا برای مبتدیان مناسب نیستند. حتی توسعه دهندگان با تجربه نیز به آموزش در مورد نحوه استفاده موثر از آن نیاز دارند. علاوه بر این، همیشه هزینه های اضافی وجود دارد، زیرا اکثر آنها برای فعالیت نیاز به مجوز دارند.

ما قبلاً بهترین ابزارهای APM را بررسی کرده ایم ممکن است بخواهید آنها را بررسی کنید. استفاده از افزونه رایگان وردپرس Query Monitor گزینه دیگری است.

طراحی وب سایت قسطی

اگر سایت شما در Kinsta میزبانی می شود، می توانید از ابزار رایگان Kinsta APM ما برای تشخیص مشکلات عملکرد استفاده کنید. این ابزار نظارت بر عملکرد شخصی ما برای سایت‌های وردپرس است که به شما کمک می‌کند مشکلات عملکرد وردپرس را شناسایی کنید.

من تمام تلاشم را کردم تا یک سایت غیر بهینه برای نمایش این ویژگی ایجاد کنم. سپس از طریق داشبورد MyKinsta، Kinsta APM را برای این سایت روشن کردم. سپس آن را از طریق چندین آزمایش بارگذاری کردم تا اطلاعاتی را از Kinsta APM دریافت کنم. و این هم نتایج:

بخش تراکنش‌ها درخواست‌هایی را که بیشترین زمان را در طول دوره نظارت صرف کرده‌اند فهرست می‌کند. شروع از اینجا راهی عالی برای بهینه سازی سایت شماست. در این مورد، wp-cron.php کندترین است. می توان آن را از خود وردپرس، یک تم یا هر افزونه راه اندازی کرد.

شما می توانید WP-Cron را غیرفعال کنید و آن را با یک سیستم cron جایگزین کنید تا عملکرد سایت خود را بهبود بخشد.

عنصر بعدی بخش Kinsta APM WordPress است. در اینجا کندترین پلاگین ها و قلاب های وردپرس را خواهید یافت.

اگر افزونه های غیر ضروری یا افزونه های تکراری در اینجا پیدا کردید، می توانید آنها را از سایت وردپرس خود حذف کنید. به عنوان مثال، در اینجا می توانم دو فرم افزونه برای فرم تماس و یک افزونه برای نمونه کارها را ببینم که بدون آنها این وب سایت می تواند کار کند.

اسکرول کردن در این بخش کندترین قلاب های وردپرس را به شما نشان می دهد.

Kinsta APM کندترین قلاب ها را برای وردپرس نشان می دهد.

ردیابی کندترین قلاب های وردپرس یکی از مفیدترین ویژگی های Kinsta APM است. برای مشاهده نمونه تراکنش ها می توانید روی آیتم هوک کلیک کنید.

با دانستن اینکه دقیقا کدام افزونه، موضوع یا قلاب مانع عملکرد است، می توانید عملکرد سایت را افزایش دهید و زمان بارگذاری صفحه را کاهش دهید.

17 روش برای رفع کندی وب سایتهای وردپرس

کلیک کن تا یک سایت وردپرسی پر سرعت داشته باشی