آموزش وب واتس اپ و استفاده از نسخه مرورگر واتس اپ بدون نیاز به آنلاین بودن گوشی

نویسنده:
بازدید: 5453 بازدید
آموزش وب واتس اپ و استفاده از نسخه مرورگر واتس اپ بدون نیاز به آنلاین بودن گوشی

برخلاف رقبایی مانند تلگرام، واتس اپ در افزودن گزینه های جدید بسیار محافظه کار است. اما بسیاری از قابلیت های جدید این نرم افزار از طریق نسخه بتا در دسترس عموم قرار گرفته است که از مهمترین آنها می توان به امکان استفاده از نسخه تحت وب واتس اپ بدون نیاز به نصب گوشی اشاره کرد. در ادامه با آموزش واتس اپ وب در وب سایت وب کاران ما را همراهی کنید.

در آپدیت جدید واتس اپ، می توانید علاوه بر گوشی، چهار دستگاه دیگر را به حساب خود متصل کنید و بدون نیاز به آنلاین نگه داشتن آن به چت های خود دسترسی داشته باشید.

البته لازم به ذکر است که برای اتصال دستگاه های مورد نظر به حساب کاربری باید این کار از طریق گوشی انجام شود. واتس اپ همچنین می گوید که اگر گوشی شما برای 14 روز متوالی آنلاین نباشد، اتصال به دستگاه های متصل قطع می شود.

چگونه چندین دستگاه واتس اپ را فعال کنیم

در این قسمت از آموزش واتس اپ وب ابتدا باید به وب سایت واتس اپ مراجعه کنید. اکنون با دنبال کردن مراحل زیر می توانید چندین دستگاه را به یک حساب مرتبط کنید.

واتس اپ وب را از طریق برنامه اندروید راه اندازی کنید

 1. واتس اپ وب را باز کنید و روی سه نقطه کلیک کنید.
 2. روی گزینه Linked Devices  ضربه بزنید.
 3. اکنون روی گزینه Linked A Devices ضربه بزنید.
 4. با اسکن یک کد QR با گوشی خود، می توانید چندین دستگاه را به واتس اپ خود متصل کنید.

آموزش راه اندازی WhatsApp در وب از طریق آیفون

 1. WhatsApp را باز کنید و به Setting بروید.
 2. روی Linked Device کلیک کنید.
 3. اکنون روی Linked A Devices ضربه بزنید.
 4. سپس کد QR نمایش داده شده در واتس اپ وب را با آیفون خود اسکن کنید تا دستگاه مورد نظر را به حساب کاربری واتس اپ پیوند دهید.

همچنین می توانید از طریق اپلیکیشن واتس اپ مشاهده کنید که حساب کاربری شما به چندین سیستم مرتبط است. برای انجام این کار، پس از ورود به واتس اپ، روی نماد سه نقطه در بالای صفحه ضربه بزنید و Linked Device را انتخاب کنید.

در اینجا لیستی از دستگاه های مرتبط با حساب خود را مشاهده خواهید کرد. برای خروج از هر یک، کافی است روی نام آن دستگاه ضربه بزنید و گزینه LOG OUT را انتخاب کنید.

نکات مهم

 • برای خروج از حالت بتا باید مراحل ذکر شده در قسمت آموزش واتس اپ وب را تکرار کرده و در پایان بر روی گزینه Leave the beta کلیک کنید.
 • حذف یا حذف چت ها از طریق دستگاه های متصل به آیفون امکان پذیر نخواهد بود.
 • امکان ارسال پیام یا تماس با افرادی که از نسخه های بسیار قدیمی واتس اپ استفاده می کنند وجود نخواهد داشت.
 • پشتیبانی تبلت هنوز به نسخه بتا چند دستگاه اضافه نشده است.
 • مشاهده مکان های زنده دستگاه های متصل امکان پذیر نیست.
 • ایجاد و مشاهده لیست پخش از طریق دستگاه های متصل امکان پذیر نیست.

چرا واتس اپ وب وصل نمی شود؟

مشکل عدم اتصال واتس اپ از طریق شبکه می تواند به اشکال مختلف ظاهر شود. به عنوان مثال، زمانی که پیام جدیدی در واتس اپ دریافت می کنید، آن پیام در گوشی شما ظاهر می شود، اما هیچ چیزی در نسخه وب واتس اپ ظاهر نمی شود. مهم ترین دلیل عدم اتصال به واتس اپ وب را می توان در اتصال دستگاه شما به اینترنت خلاصه کرد.

آیا واتس اپ وب امن است؟

واتس اپ وب نیز مانند دیگر پلتفرم های این پیام رسان از امنیت قابل قبولی برخوردار است. اما بهتر است در استفاده از این پلتفرم مراقب باشید زیرا احتمال حملات فیشینگ با استفاده از دسکتاپ واتس اپ بسیار زیاد است.

چگونه دانلود خودکار در واتس اپ وب را غیرفعال کنیم؟

برای انجام این کار، به Setting بروید و به دنبال گزینه Media Auto Download باشید. در صفحه جدید، نوع رسانه و فایل از هم جدا می شوند و می توانید نوع رسانه را در کدام نوع اتصال و در چه حالتی دریافت کنید.

چگونه از وب واتس اپ خارج شوم؟

برای خروج از واتس اپ وب گزینه سه نقطه وسط این برنامه را انتخاب کنید و سپس Log out را بزنید تا از وسط نسخه وب این پیام رسان خارج شوید.

دانلودهای وب واتس اپ در کجا ذخیره می شوند؟

برای کار با WhatsApp در مرورگر کروم، باید در نظر داشته باشید که به طور پیش فرض، تصاویر و دانلودها در پوشه Downloads در رایانه ویندوز شما ذخیره می شوند.

علاوه بر واتس اپ وب در کروم، برای مرورگرهای دیگر می توانید عکس ها و فایل های دانلود شده را در پوشه پیش فرض همان مرورگر پیدا کنید. همچنین می‌توانید با تغییر پوشه دانلود پیش‌فرض مرورگر، تصاویر و فایل‌های WhatsApp را در هر کجای رایانه‌تان ذخیره کنید.

 

 

خدمات وب کاران