تاریخ ارائه گوشی های سری آیفون 14 مشخص شد

نویسنده:
بازدید: 5031 بازدید
تاریخ ارائه گوشی های سری آیفون 14 مشخص شد

اپل معمولا در ماه سپتامبر از آیفون های جدید خود رونمایی می کند. اما تا به امروز هیچ خبری مبنی بر مشخص شدن زمان معرفی سری آیفون 14 منتشر نشده است که یکی از اطلاعات فاش شده در زمینه محصولات اپل این زمان را اعلام کرد که به نظر می رسد همان تاریخی است که منتظر آن بودیم.

این روزها به ندرت می توان روزی را پیدا کرد که خبری از گوشی های جدید آیفون 14 اپل نباشد. پس از انتشار اخبار گسترده در مورد قیمت گوشی های سری آیفون 14، چهار مدل این محصولات، اندازه و مشخصات نمایشگر آن ها و …، حالا نوبت به اعلام لحظه ارائه این گوشی ها البته به صورت رسمی رسیده است.

همانطور که می دانید، اپل معمولا آخرین مدل های آیفون را در ماه سپتامبر و در هفته اول یا دوم ماه (اواسط تا اواخر شهریور) رونمایی می کند. با این اوصاف، باید گفت که باورش سخت است که تقریباً یک سال از معرفی گوشی های آیفون 13 می گذرد و تنها هشت تا نه هفته تا دیدن گوشی های سری آیفون 14 فاصله داریم.

علیرغم اینکه تا چند روز مانده به رویداد هیچ راهی برای تعیین تاریخ عرضه رسمی این گوشی ها وجود ندارد، یکی از افشاگران توییتر با نام کاربری iHacktu ileaks (ihacktu@) می گوید که آیفون 2022 روز سه شنبه معرفی خواهد شد. در 13 سپتامبر معادل 22 سپتامبر معرفی می شود.

تاریخ ارائه گوشی های سری آیفون 14 مشخص شد
اما پس از اعلام تاریخ عرضه، نوبت به تاریخ های مهم دیگری در رابطه با این گوشی می رسد، ظاهرا اولین پیش فروش ها از روز جمعه 16 سپتامبر (25 شهریور) آغاز خواهد شد. در نهایت اولین گوشی ها گوشی های خود را در 23 شهریور دریافت خواهند کرد که اولین گوشی مهر است. در واقع باید نگاهی کوتاه به زمان معرفی این گوشی ها داشته باشیم به شرح زیر:

  • تاریخ معرفی (رویداد‌ معرفی) سری آیفون 14: سه شنبه 13 سپتامبر (22 شهریور)
  • تاریخ ثبت پیش سفارش‌های اولیه سری آیفون 14: جمعه 16 سپتامبر (25 شهریور)
  • تاریخ اولین عرضه سری آیفون 14: جمعه 23 سپتامبر (1 مهر)

همانطور که می دانید تاریخ های اعلامی فوق تقریبی و بر اساس شایعات منابع غیررسمی بوده و حتی احتمال جابجایی آنها به دلیل مسائلی مانند بحران فعلی تراشه و زنجیره تامین وجود دارد.

البته اپل راه حل خود را برای این مشکل در نظر گرفته است و انتظار می رود گوشی های غیر پرو آیفون 14 با پردازنده های قدیمی تر از سال گذشته یعنی Apple A15 Bionic عرضه شوند. این تراشه که با فناوری ساخت 5 نانومتری ساخته شده است، نسبت به تراشه Apple A15 Bionic که با فناوری ساخت 4 نانومتری TSMC ساخته خواهد شد، محدودیت های کمتری دارد.

به هر حال باید حداقل تا اوایل سپتامبر منتظر بمانیم تا ببینیم زمان های رسمی که اپل در قالب تیزرهای رویداد منتشر کرده به کدام روز اشاره دارد.

خدمات وب کاران