اپراتورهای اینترنتی در این کشور استفاده از «جستجوی ایمن» در گوگل را اجباری کرده اند

نویسنده:
بازدید: 5316 بازدید
اپراتورهای اینترنتی در این کشور استفاده از «جستجوی ایمن» در گوگل را اجباری کرده اند

بر اساس گزارش های کاربران شهر سخت افزار، به نظر می رسد ISP ها در اقدامی عجیب با ایجاد تغییراتی در شبکه خود، حالت جستجوی ایمن گوگل را به طور پیش فرض برای همه کاربران فعال کرده اند. جالب ترین چیز این است که غیرفعال کردن این حالت ممکن نیست.

گوگل با معرفی حالت جستجوی ایمن از نمایش مطالب و نتایج نامناسب برای کودکان جلوگیری می کند. یکی دیگر از کاربردهای این قابلیت محدود کردن نتایج جستجوی اینترنتی در محل کار است. به طور معمول، کاربران می توانند این ویژگی را غیرفعال کنند تا نتایج جستجوی گوگل را بدون فیلتر ببینند.

اما اخیراً برخی از کاربران از فعال شدن این قابلیت برای همه خبر داده اند، بنابراین امکان خاموش کردن آن وجود ندارد. اگر برای غیرفعال کردن این قابلیت به صفحه تنظیمات بروید، با پیغام قفل بودن این قابلیت مواجه می شوید (تصویر زیر).

قابلیت SafeSearch

به نظر می رسد علاوه بر گوگل، قابلیت SafeSearch در سایر موتورهای جستجو مانند Bing نیز به صورت پیش فرض فعال است و قابل کنترل نیست.

ظاهراً این کار با ربودن درخواست‌های DNS با آدرس‌های google.com و bing.com برای غیرفعال کردن قابلیت تغییر خودکار SafeSearch برای کاربران انجام می‌شود. بر این اساس، کاربران می توانند به محتوایی در Google دسترسی داشته باشند که برای کودکان مناسب است.

شما در مورد آن چه فکر میکنید؟ آیا امکان غیرفعال کردن این قابلیت برای شما (بدون فیلترشکن) وجود دارد؟ لطفا نظرات خود را در ادامه این مقاله با ما در میان بگذارید.

خدمات وب کاران