قیمت گوشی های سری آیفون 14 مشخص شد; 100 دلار گرانتر از نسل قبلی

نویسنده:
بازدید: 223 بازدید
قیمت گوشی های سری آیفون 14 مشخص شد; 100 دلار گرانتر از نسل قبلی

قیمت گوشی آیفون 14 | یکی از تحلیلگران بازار ادعا می کند که اپل قصد دارد گوشی های سری آیفون 14 را با قیمتی حدود 100 دلار بیشتر از نسل قبلی یعنی آیفون 13 در دسترس مصرف کنندگان قرار دهد.

زنجیره تامین گسترده اپل در تلاش است تا آیفون های جدید را برای عرضه در پاییز امسال آماده کند. با این حال به نظر می رسد کوپرتینویی ها قیمت گوشی های پرچمدار خود را به میزان قابل توجهی افزایش دهند. دن آیوز، تحلیلگر Wedbush Securities ادعا می کند که افزایش قیمت 100 دلاری برای آیفون 14 در راه است.

قیمت گوشی آیفون 14

به گفته وی، هزینه ها در کل زنجیره تامین اپل افزایش یافته است و این باعث می شود خانواده کوپرتینویی قیمت گوشی های جدید را برای مشتریان افزایش دهد.

دلایل مختلفی برخی از شرکت های فعال در این صنعت را به سمت افزایش قیمت محصولات خود سوق داده است. به عنوان مثال، سامسونگ همچنین در ماه می هزینه تولید تراشه را 20 درصد افزایش داد. از سوی دیگر، قرنطینه های مرتبط با ویروس کرونا مشکلاتی را برای زنجیره تامین اپل ایجاد کرده است و شرکای آن در تلاش هستند تا مشکلات تولید را برطرف کنند.

بن وود از CCS Insight نیز ادعای ایوز را تکرار کرد و گفت: “شکی نیست که هزینه های ساخت و قطعات برای همه تولید کنندگان لوازم الکترونیکی مصرفی همچنان در حال افزایش است و در مورد بریتانیا، نرخ ارز نیز یک عامل است.” وی افزود: این عوامل نشان می دهد که افزایش قیمت ممکن است ضروری باشد.

قیمت احتمالی گوشی های آیفون 14

قیمت گوشی آیفون 14

بنابراین اگر اپل قصد دارد قیمت گوشی های جدید خود را افزایش دهد، مدل های پایه آیفون 14 و 14 پرو (در مقایسه با سری آیفون 13) به ترتیب 899 و 1099 دلار خواهند بود. البته با توجه به اینکه گفته می‌شود اپل مدل مینی گوشی خود را کنار می‌گذارد، مدل پایه نسخه استاندارد نیز می‌تواند دارای برچسب قیمتی 799 دلاری باشد که 699 دلار نسبت به آیفون 13 مینی افزایش یافته است.

خدمات وب کاران