با نحوه بازیابی پیام های حذف شده WhatsApp و خواندن چت های حذف شده WhatsApp آشنا شوید

نویسنده:
بازدید: 5175 بازدید
با نحوه بازیابی پیام های حذف شده WhatsApp و خواندن چت های حذف شده WhatsApp آشنا شوید

به طور معمول دسترسی مجدد به پیام های حذف شده واتس اپ امکان پذیر نیست، اما توسعه دهندگان راهی پیدا کرده اند تا کاربران بتوانند به راحتی پیام های حذف شده واتس اپ را بخوانند. روشی که در مقاله زیر برای بازیابی یا برگرداندن پیام های واتس اپ معرفی کردیم. علاوه بر بازیابی چت های حذف شده، نحوه خواندن پیام های حذف شده WhatsApp را نیز به شما آموزش می دهیم.

واتس اپ یکی از محبوب ترین پیام رسان های جهان است که میلیاردها نفر از آن استفاده می کنند. این میزان توجه شاید مهم ترین دلیلی باشد که بسیاری از توسعه دهندگان و کاربران به دنبال راهی برای حل مشکلات آن یا یافتن ویژگی هایی برای رفع بسیاری از محدودیت های آن هستند. اکنون راه حل هایی برای حل مشکل پیام های حذف شده در واتس اپ و خواندن چت های حذف شده از طرف مقابل در واتس اپ وجود دارد. برای یادگیری این روش ها با وب سایت وب کاران همراه باشید.

چگونه از اطلاعات واتس اپ خود نسخه پشتیبان تهیه کنیم؟

فعال کردن فرآیند پشتیبان‌گیری از پیام‌های واتس‌اپ یکی از جذاب‌ترین قابلیت‌ها است و می‌تواند برای افرادی که پیام‌های مهمی در این برنامه دارند بسیار مفید باشد. برای فعال کردن این، باید مراحل زیر را دنبال کنید:

  • برنامه واتس آپ را باز کنید.
  • در صفحه باز شده بر روی سه نقطه بالا سمت راست ضربه زده و گزینه Settings را انتخاب کنید.
  • در صفحه باز شده از بخش تنطیمات واتساپ، گزینه chats را برگزینید.
  • در نهایت برای بکاپ گرفتن از چت های واتساپ، گزینه Chat backup را انتخاب کنید.
  • در صفحه باز شده تنظیمات مربوط به گرفتن بکاپ بر روی حساب کاربری گوگل را مشاهده خواهید کرد.
  • بدین ترتیب بکاپ گیری از واتساپ شما آغاز خواهد شد. برای بازیابی پیام های واتساپ باید این برنامه را پاک کرده و دوباره نصب کنید یا دیتای آن را پاک کنید.

بازیابی چت های حذف شده WhatsApp

امکان حذف پیام های ارسالی یکی از قابلیت های جدید این پیام رسان محبوب است که مورد استقبال کاربران قرار گرفته است تا بتوانند پیام های اشتباه خود را حذف کنند.

اما این ویژگی می تواند مخاطب را کنجکاو کند که چه پیامی برای او ارسال شده که فرستنده پیام قبلاً آن را حذف کرده است. در حال حاضر امکان بازیابی چت های حذف شده واتس اپ از این برنامه وجود ندارد، اما روش هایی وجود دارد که به شما در خواندن پیام های حذف شده واتس اپ کمک می کند.

به طور پیش فرض چت های WhatsApp رمزگذاری شده است و هیچ راهی برای بازیابی پیام های حذف شده WhatsApp وجود ندارد. بنابراین باید از ردیاب اعلانات واتس اپ دیگری استفاده کرد تا با دسترسی به تاریخچه اعلانات آن برنامه، پیام های حذف شده ردیابی شوند.

البته ردیاب‌های اعلانات زیادی وجود دارد، اما برنامه WAMR امکانات مناسبی را در اختیار کاربران قرار می‌دهد و می‌توان از آن برای ردیابی اعلان‌های واتس‌اپ بیزینس و سایر پیام‌رسان‌ها مانند اینستاگرام و تلگرام استفاده کرد. برای نصب این برنامه می توانید از گوگل پلی استور استفاده کنید.

قبل از هر توضیحی باید بدانید که استفاده از برنامه های مشابه WAMR یک راه آسان و راحت برای مشاهده پیام های پاک شده واتس اپ است.

پیام های پاک شده واتس اپ را از طریق نرم افزار بازیابی کنید

پیام های پاک شده واتس اپ را با استفاده از نرم افزار WAMR بازیابی کنید

پس از دانلود و نصب، اپلیکیشن WAMR را اجرا کرده و گزینه Next را انتخاب کنید. در مرحله بعد، زمان انتخاب برنامه هایی است که می خواهید ردیابی کنید. برای این منظور لیستی از اپلیکیشن های نصب شده بر روی گوشی هوشمند شما نمایش داده می شود تا بتوانید اپلیکیشن هایی مانند واتس اپ را که می خواهید WAMR بر روی آنها نظارت داشته باشد، انتخاب کنید.

برنامه‌هایی را انتخاب کنید که می‌خواهید WAMR اعلان‌های آنها را نظارت کند

سپس مطابق تصویر بالا به سمت راست حرکت کنید تا به تب تنظیمات برسید و در آن تب مانند تصویر زیر بر روی گزینه Enable در کنار Notification Reader ضربه بزنید.


اکنون به تنظیمات تلفن خود هدایت می شوید تا به برنامه WAMR اجازه دسترسی به اعلان ها را بدهید. در صفحه جدید این برنامه را جستجو کنید و روی آن ضربه بزنید و سپس Allow access to notifications را انتخاب کنید و روی Allow کلیک کنید.

پس از اعطای مجوزهای لازم به برنامه WAMR، به محیط برنامه برگردید و روی Allow ضربه بزنید. اکنون کار تمام شده است و شما سرویسی را فعال کرده اید که اعلان های واتس اپ را ذخیره می کند. اگر شخصی برای شما پیامی ارسال کند و سپس آن را حذف کند، برنامه WAMR به شما اطلاع می دهد و می توانید پیام های حذف شده را مشاهده کنید.

به یاد داشته باشید که نسخه های جدید سیستم عامل اندروید از راهکارهای جدیدی برای مدیریت مصرف باتری استفاده می کنند و این ممکن است روند راه اندازی این برنامه را مختل کند. در واقع قابلیت مدیریت مصرف باتری در سیستم عامل اندروید، عملکرد برنامه WAMR را با مشکل مواجه می کند.

بنابراین باید با مراجعه به تنظیمات اپلیکیشن WAMR آن را در پس زمینه فعال نگه دارید تا همیشه به اعلان های واتس اپ دسترسی داشته باشد. وقتی شخصی در واتس اپ برای شما پیامی ارسال می کند، برنامه WAMR محتوای آن پیام را ذخیره می کند و حتی اگر کاربر آن را حذف کند، محتوای پیام حذف شده از طریق برنامه WAMR در دسترس شما قرار می گیرد.

البته این راه حل محدودیت هایی دارد. این محدودیت ها شامل موارد زیر است:

  • اگر شما برخی از مخاطبین خود را بی‌صدا کرده‌ و آنها پیامی را برای شما ارسال نموده و سپس حذف کنند، نمی‌توان پیام‌های مذکور را بازیابی کرد.
  • اگر دانلود خودکار رسانه را در واتساپ غیرفعال باشد، WAMR نمی‌تواند فایل‌های حذف شده را ذخیره کند.
  • اگر گوشی شما به اینترنت متصل نبوده و پیامی برای شما ارسال شود، این قابلیت کمکی به شما نخواهد کرد.

سوالات متداول

ساده ترین راه برای خواندن پیام های حذف شده WhatsApp چیست؟

استفاده از برنامه هایی مانند WAMR ساده ترین راه برای خواندن پیام های حذف شده WhatsApp است. چنین برنامه هایی محتوای اعلان های پیام های دریافتی واتس اپ را ذخیره کرده و در دسترس کاربران قرار می دهند.

آیا می توان از برنامه دیگری برای بازیابی پیام های حذف شده WhatsApp استفاده کرد؟

برنامه های زیادی برای بازیابی پیام های پاک شده واتس اپ وجود دارد که در این مقاله به برخی از آنها اشاره شده است. روش کار این برنامه ها مشابه یکدیگر بوده و بر ذخیره محتوای اعلان های واتس اپ تمرکز دارد.

آیا در صورت فعال نبودن پشتیبان گیری واتساپ در گوشی، می توان پیام های واتس اپ را بازیابی کرد؟

اگر از پیام های خود نسخه پشتیبان تهیه نکنید و اطلاعات واتس اپ شما از تلفن شما حذف شود، پیام های حذف شده قابل دسترسی نیستند.

آیا می توان پیام های حذف شده WhatsApp را بدون برنامه خواند؟

اگر از پیام های خود نسخه پشتیبان تهیه کرده اید و چت های شما به دلایلی حذف شده است، می توانید با بازیابی نسخه پشتیبان به پیام های حذف شده دسترسی داشته باشید.

خدمات وب کاران