اکنون می توانید از دسکتاپ در اینستاگرام به صورت زنده پخش کنید

نویسنده:
بازدید: 4999 بازدید
اکنون می توانید از دسکتاپ در اینستاگرام به صورت زنده پخش کنید

لایو دسکتاپ اینستاگرام | اینستاگرام ابزار جدیدی به نام Live Producer معرفی کرده است که به سازندگان محتوا امکان پخش زنده روی پلتفرم را از دسکتاپ خود می دهد. این قابلیت که قبلا فقط از طریق نسخه موبایل در دسترس بود، اکنون امکان استفاده از نرم افزارهایی مانند OBS و Streamlabs را فراهم می کند.

چگونه بفهمیم چه افرادی ما را در اینستاگرام آنفالو کرده اند و راه مقابله با آن چیست؟

 

سرویس Instagram Live Producer این پلتفرم را شبیه به سایر سرویس های پخش زنده مانند Twiter و YouTube می کند. این ویژگی جدید به سازندگان محتوا اجازه می دهد تا از دوربین ها و میکروفون های اضافی استفاده کنند و حتی گرافیک های سفارشی، عناوین مختلف و موارد دیگر را به پخش زنده خود اضافه کنند.

اینستاگرام در یک پست وبلاگی فرمت های ویدئویی و صوتی مورد نیاز برای پخش زنده با تهیه کننده زنده را اعلام کرد. این شرکت همچنین راهنماهای گام به گام ارائه کرده است تا کاربران بتوانند برای اولین بار به راحتی بتوانند به صورت زنده فعال شوند.

فرمت صوتی و تصویری لایو دسکتاپ اینستاگرام

این شرکت فرمت پخش زنده ویدیویی را با نسبت تصویر 16×9 و کیفیت 720p با سرعت 30 فریم بر ثانیه پیشنهاد کرد. البته امکان پخش 480p و 360p وجود دارد اما این حالت توصیه نمی شود. اینستاگرام می گوید محدوده بیت ریت ویدیو باید بین 2250 در 6000 کیلوبیت بر ثانیه باشد.

در مورد فرمت صوتی، فرکانس نمونه برداری 44.1 کیلوهرتز، ترتیب کانال صوتی به صورت استریو و حداکثر نرخ بیت 256 کیلوبایت بر ثانیه توصیه می شود. البته این تنظیم در اکثر نرم افزارهای پخش زنده از جمله OBS پیش فرض است.

برای استفاده از قابلیت Instagram Live Producer، کافی است به Instagram.com بروید و روی دکمه Add Post کلیک کنید. سپس Live را از منوی موجود انتخاب کنید و عنوانی را برای جریان خود از صفحه Go Live انتخاب کنید. حالا نوع مخاطب خود را مشخص کرده و Next را بزنید.

لایو دسکتاپ اینستاگرام

در صفحه بعد، یک URL منحصر به فرد و کلید استریم خود را خواهید دید. کلید استریم را در نرم افزار پخش جریانی دلخواه خود وارد کنید. پس از اتصال نرم افزار به اینستاگرام، می توانید روی Go Live کلیک کنید. پخش زنده شما را می توان از طریق URL موجود در این صفحه به اشتراک گذاشت.

ویدیوی پخش زنده شما نیز در قسمت Live Archive تنظیمات صفحه نمایه شما ذخیره می شود.

خدمات وب کاران