محبوب ترین و سودآورترین زبان های برنامه نویسی را بشناسید

نویسنده:
بازدید: 5007 بازدید
محبوب ترین و سودآورترین زبان های برنامه نویسی را بشناسید

پلتفرم کدنویسی Stack Overflow داده های کاربران خود را منتشر می کند و محبوب ترین زبان های برنامه نویسی را ارائه می دهد. جاوا اسکریپت برای دهمین سال متوالی رتبه اول را کسب کرده است.

پلتفرم کدنویسی Stack Overflow در نظرسنجی از 73000 کاربر خود در سراسر جهان، محبوب ترین زبان های برنامه نویسی را معرفی کرده است. بر اساس نتایج، جاوا اسکریپت 65 درصد از آرای توسعه دهندگان را به خود اختصاص داد و پس از آن HTML/CSS با 55.08 درصد و زبان SQL با 49.43 درصد در رتبه های بعدی قرار گرفتند.

رقابت در بالای جدول در بین برنامه نویسان تازه کار سخت تر است. جاوا اسکریپت، HTML/CSS و پایتون بهترین زبان‌ها برای افرادی هستند که تازه شروع به یادگیری کدنویسی می‌کنند.

محبوب ترین و سودآورترین زبان های برنامه نویسی را بشناسید

در سال‌های اخیر آموزش کدنویسی در پلتفرم‌های آنلاین بسیار محبوب شده است، در این میان Udemy توسط ۶۶ درصد مردم استفاده می‌شود و محبوب‌ترین است. سایت های Coursera و Codeacademy به ترتیب توسط 35 و 26 درصد از مردم استفاده می کنند.

اما محبوب ترین در اینجا به معنای سودآورترین نیست. سال گذشته توسعه دهندگان مسلط به Clojure با میانگین درآمد سالانه 100000 دلار بالاترین حقوق را به دست آوردند.در این میان زبان دارت با 43000 دلار در سال کمترین درآمد را برای کاربران خود به دست آورد.

از نظر شغل، توسعه دهندگان ارشد بالاترین حقوق را دریافت می کنند و پس از آن مهندسان زیرساخت ابری، مهندسان بلاک چین و مهندسان داده قرار دارند.

محبوب ترین و سودآورترین زبان های برنامه نویسی را بشناسید

پاسخ دهندگان به نظرسنجی وب سایت Stack Overflow در 46 درصد مواقع به عنوان توسعه دهندگان فول استک، 26 درصد مواقع توسعه دهندگان فرانت اند و 15 درصد مواقع توسعه دهندگان بک اند شناسایی شده اند.

 

خدمات وب کاران