ویژگی امنیتی جدید iOS 16 برای مقابله با بدافزارها معرفی شد

نویسنده:
بازدید: 5490 بازدید

اپل یک ویژگی امنیتی جدید برای مقابله با تهدیدات بدافزار خطرناک معرفی کرده است. این قابلیت در سیستم عامل جدید این شرکت مانند iOS 16 پاییز امسال معرفی خواهد شد.

به گزارش وب سایت وب کاران، اپل از ویژگی امنیتی جدیدی به نام Lockdown Mode در وب سایت خود رونمایی کرده است که می تواند برای محافظت از افرادی مانند خبرنگاران استفاده شود. این افراد به دلیل کارشان ممکن است مورد حمله تهدیدات خطرناکی از جمله بدافزار Pegasus قرار بگیرند. در صورت استفاده از این قابلیت، عملکرد آیفون، آیپد یا مک محدود شده و در نتیجه دسترسی بدافزارها نیز کاهش می یابد.

در این قابلیت شاهد ویژگی های امنیتی در بخش های مختلف خواهیم بود. برای مثال اگر در قسمت پیام فعال باشد، تمامی فایل های پیوست مسدود می شوند. پیش نمایش پیوند نیز به همین ترتیب نشان داده می شود. برقراری تماس‌های FaceTime، اتصالات سیمی آیفون به رایانه شخصی نیز در صورت قفل بودن دستگاه غیرفعال می‌شوند. حتی برخی از ویژگی های وب مانند جاوا اسکریپت زمانی که این ویژگی فعال است مسدود می شوند و تنها در صورتی می توان از آنها استفاده کرد که کاربر به صورت دستی آن را تأیید کند. همچنین، کاربران نمی توانند هنگام فعال کردن این ویژگی، نمایه یا دستگاه جدیدی اضافه کنند. اپل می‌گوید اگر محققان نقص‌های امنیتی در این ویژگی پیدا کنند، تا 2 میلیون دلار پاداش پرداخت خواهد کرد.

خدمات وب کاران