ساده ترین آموزش تصویری تبدیل فایل لایه باز Ai به PSD

تبدیل تصاویر وکتور لایه باز با فرمت Ai یا EPS به فرمت PSD

از آنجا که در سایت وب کاران بسیاری از تصاویر لایه باز جهت بهبود بخشیدن به کسب و کار شما؛ قالب اینستاگرام ، کارت ویزیت، کاتالوگ ، تراکت و غیره منتشر کرده که برخی از این تصاویر با فرمت Ai یا EPS خروجی گرفته شده. در این مطلب قصد داریم بگوییم چگونه میتوان این فرمت را به تصاویر کاملا لایه باز با فرمت PSD تبدیل کرد تا بتوانیم از آن در نرم افزار فتوشاپ استفاده کنیم.

در ابتدا باید نرم افزار ایلستریتور را اجرا کنیم. در صورت نداشتن میتوانید از سایت ما و یا سایت های دانلود نرم افزار دریافت کنید.

بعد از اجرا با تصویر زیر روبرو میشویم

برای فراخوانی فایل درون نرم افزار به منوی File رفته و روی OPEN کلیک میکنیم.(یا با فشردن کلید های ترکیبی Ctrl+O )

یکی از فایل های تصویر زیر که با فرمت Ai یا EPS می باشد را انتخاب میکنیم. (در انتخاب فرمت فایل فرقی ندارد روال کار به یک صورت است)

بعد از فراخوانی فایل با تصویر زیر روبرو میشوید که آماده تبدیل به فرمت دلخواه می باشد.

شما با مراجعه به منو File طبق تصویر زیر روی Export کلیک کنید تا شما را به صفحه انتخاب فرمت فایل جهت خروجی گرفتن با فرمت دلخواه هدایت کنید.

در پنجره باز شده هماهنند تصویر زیر از قسمت Save as type فرمت Photoshop(*PSD) را انتخاب کرده و در نهایت روی دکمه Export کلیک کنید.

در مرحله بعد مانند تصویر زیر پنجره Photoshop Export Options باز میشود و تنظیمات را مانند تصویر زیر انجام دهید و در پایان OK کنید.

تبریک می گوییم شما موفق شدید فایل خود را به PSD تبدیل کنید حالا میتوانید فایل تبدیل شده خود را با فرمت PSD در نرم افزار فتوشاپ باز کنید و استفاده کنید.